ariannaludwig09 ariannaludwig09
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada


I went to the store and bought 4 packs of nerds for $0.98 each and a pack of Little Debbie cakes for $2.15. How
much money did I spend?

Respuesta :

quinnsison3 quinnsison3
  • 24-02-2021

Answer:

6.07

Step-by-step explanation:

Answer Link
marinkupfer marinkupfer
  • 24-02-2021
$6.07 because .98x4 = 3.92 and 3.92 + 2.15= 6.07
Answer Link

Otras preguntas

What American led the negotiations of the Treaty of Paris? (like the persons name)
It is unbelievable how fast people will adapt. It hurts to admit it, but within hours of first breathing the cattle car’s nauseating air, we began to feel at ho
Where can I find answers for the History Alive! Student notebook?
54/9 as a whole nomber
the melting point of 801 celsius. Is this a physical or chemical property?
I need help on some American History questions? Members of the know-nothing party were known for all of the following EXCEPT their? a. use of passswords b. us
Modern humans are in the primates suborder a. haplorhini b. catarrhini c. anthropoidea d. hominidae
Which particle has two neutrons 1/0n, 1/1H, 2/1H, 4/2 He
13 liters is approximately
Tengo que ir a la clase de piano y no me gusta nada. Estoy _____.