shellywang508
shellywang508 shellywang508
  • 24-02-2021
  • Mathematics
contestada

Shellie spent $10.56 on oranges that cost $0.88 per orange. How many oranges did she purchase?

Respuesta :

oliviasells2018
oliviasells2018 oliviasells2018
  • 24-02-2021

Answer:12

Step-by-step explanation:

10.56/.88 is 12

Answer Link
ayaanff999
ayaanff999 ayaanff999
  • 24-02-2021

Answer:

12 is the answer

Step-by-step explanation:

Pls mark as branlist

Answer Link

Otras preguntas

what does army corp mean
Factoring quadratics 15x+25x^2
5.2 more than the product of seven and a number
how did scientific advancements affect geographic knowledge
Why did England begin to heavily tax the colonies
A runner achieves a velocity of 11.1 m/s 9 seconds after he begins. What is his acceleration?
Give a summary of the adventure the dwarfs plan to go on in the book the hobbit
In 1776, the American colonists declared independence from colonial rule and _______ a war for their political sovereignty. [l.8.1.d] A. began B. begun C. begin
Why, according to Anthony, should women be allowed to vote? .... A. Women are citizens who are guaranteed rights under the constitution. B. Women helped found t
Evaluate.(5 • 8 – 12)(36 ÷ 9 • 4)