tikaboo tikaboo
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

Jake bought some blueberries for 6$ per pound and some strawberries for 4$ per pound he spent a total of $36

Respuesta :

jsmarro53
jsmarro53 jsmarro53
  • 01-03-2021

Jake bought 4 pounds of blueberries for 24$ and 3 pounds of strawberries for 12$

Answer Link

Otras preguntas

Writers should try to use specific rather than general words. True False
Explain the ruminant Process of digestion of animal farm animal?
How did the Great Depression finally ome to an end?
1 maining: out of question Is it a Function? Instructions: Determine whether the following relationship is a function. You're headed to the bank with two friend
What does the word "inherit" mean? ​
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
How can logistic regression be used as a classifier? Group of answer choices Logistic regression can be used as a classifier by limiting the domain of the logis
Help please?????????
Is the following statement Ture or False?
The nurse is preparing to present an educational session on pediatric cardiopulmonary arrests. The nurse will include which statement in the teaching