dejajohnson96 dejajohnson96
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

James spent $740 on 4
packs of blue pens. How
much did each pack of
blue pens cost?

Respuesta :

amyaheaven27
amyaheaven27 amyaheaven27
  • 26-02-2021

Answer:

185 on each pack

Step-by-step explanation:

740 divided by 4 is 185 so you got your answer.

Answer Link
PineappleLadyx
PineappleLadyx PineappleLadyx
  • 26-02-2021

Answer:

Each pack of pens costs $185

Step-by-step explanation:

$740 divided by 4 is $185

Answer Link

Otras preguntas

if i have 8 pencils that cost 14 dollars what is the unit rate?
Under Gorbachev's policy of "glasnost," __________. A) collective farms were disbanded and distributed to peasants B) the Communist Party was abolished C) restr
an essay on patriotic feeling for my nation in 500 words
Which statement about African Americans who served in World War I is true? They numbered about two million men. They served on the front lines. They were not r
17cm/min=_________m/h
how are reptile lungs different than human lungs
Calculate the Energy (E) in joules for that wavelength and record it in the table below. Remember that E = HF, where h the Planck constant (6.6 *10^-34 j*s)
What do you call a lot of fish swimming together
3. How might regular cardiorespiratory exercise affect hypertension? A. Hypertension may be accelerated with cardiorespiratory exercise. B. People with hypert
which classification describes the milky way? irregular regular spiral barred spiral elliptical