kmk108 kmk108
  • 26-02-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $11.25 for 3 Italian ices at Rita's. How much would 12 Italian ices cost?




$3.75
$3.20
$33.75
$45

Respuesta :

danielafuentes
danielafuentes danielafuentes
  • 26-02-2021

Answer:

$45

Step-by-step explanation:

11.25/3= 3.75 x 12 = 45

Answer Link

Otras preguntas

5.An ice skater pushes against a wall with a force of 59 N. Ignoring friction, if the ice skater has a total mass of 79 kg, what is the magnitude of his acceler
please answer i will mark brainliest!!
The table shows a proportional relationship between the weight on a spring scale and the distance the spring has stretched. a. Complete the table. b. Describe t
can soneone help me with posse de cestion and frase avec se i dont know if the spelling are correct
the soviet union was the worlds first communist nationtrue or false
A sand dune, found in deserts and beaches, is formed by what type of erosion? * -Wind -Gravity -Water -Ice
Toward whom, in The Grapes of Wrath, did Steinbeck have a sympathetic tone? A. Migrant workers B. Bankers C. Orchard owners D. Gas station workers
A flower arrangement has seven carnations and 21 daffodils. What is the simplified ratio of carnations to daffodils in the arrangement?
y=4x-7 is this function or non function
e_ = 3 what is e2 im giving good