dayahneec
dayahneec dayahneec
  • 26-02-2021
  • Engineering
contestada

Matthew bought 13 used video games that were on sale at a store. He paid $84.37 for the games. If each video game cost the same price, how much did 1 video game cost

Respuesta :

ke8yxjpjd6
ke8yxjpjd6 ke8yxjpjd6
  • 26-02-2021
$6.49. hoped this helped:)
Answer Link
pleasehelpme57 pleasehelpme57
  • 27-02-2021
$6.49 is the answer for the problem
Answer Link

Otras preguntas

what is 5*5 plz help me /k12
Lara read for 40 minutes. She read 4 times longer than Ryan. Which equation could be used to calculate the number of minutes that Ryan read? Let the variab
The interaction between two waves that meet is called
in ordered pairs what comes first?
will use 3/4 cup of olive oil to make 3 batches of salad dressing .how much oil does Will use for one batch of salad dressing?
Select the word that best completes the sentence: Researchers have to _________________________ their findings to be informed. (3 points) invoke elicit synthesi
What is "two hundred seven thousand, forty-eight" in Standard Form?
what is 5*5 plz help me /k12
According to statistics, half of all American teens will experiment with illegal drugs before they graduate high school
what is the answer to 5 - 2x < 7=??? -you can keep it simple(no work is needed)