jamyrehutchinson13
jamyrehutchinson13 jamyrehutchinson13
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 7 pounds of berries is $16.38, what is the cost per pound of
Berries?

Respuesta :

baddiexmexican
baddiexmexican baddiexmexican
  • 22-03-2021

Answer:

2.34

Hope that helps!

Answer Link

Otras preguntas

how do you make a computer
whats half of 798.74.
Evaluate 2p - 3r + t for p = 10, r = -4 and t = 5.
the ratio of rock music total cds that ella owns is 25/40 .paolo has 59 rock music cds.the ratio of rock music to total cds in his collections is equivalent to
During which century was Justinian I ruler of the Byzantine empire ?
A ballad is a type of narrative true or false
What style of art represents people or objects exactly as they appear in life? realism impressionism cubism romanticism
25/8 as a mixed number
19/5 as a mixed number
Determine whether the figure is a right triangle. A right triangle contains a 90 degree angle. Justify you answer using slopes