hamda79 hamda79
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

A 200g packet of oreos costs $3, calculate how much would a 50g packet cost?

Respuesta :

shivzsardha36
shivzsardha36 shivzsardha36
  • 22-03-2021

Answer:

75c

Step-by-step explanation:

(50/200)×3=3/4=0.75

Answer Link

Otras preguntas

6 12/17 a rational number
How does a policy manual help an organization? A. It helps boost productivity. B. It helps create awareness in employees about the organization’s values. C.
PLZZZZZZ NEED HELP!!!!!!!
Why does Washington think the national government will be success
The phase during mitosis in which DNA separates into two pairs of chromosomes is
Plz help me plz plz plz plz I need to do it plz
Soccer is a team sport that develops skill-related fitness goals. Please select the best answer from the choices provided. T F
Yo could you help a sister out with her math homework
20. Look at the illustration pictured above. The line that's created in this arrangement is an example of a _______ line. A. crescent B. Hogarth C. ver
urgent please help ASAP thank you