zaddyhyung zaddyhyung
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

A can contains 4 cups of pineapple juicethe can costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce?

Respuesta :

tylerredfearn323
tylerredfearn323 tylerredfearn323
  • 22-03-2021

Answer:

22

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which type of species below would BEST describe the population discussed in the paragraph to the left? J-selected K-selected S-selected r-selected
When an author says that a particular company is "run by the same family", what does that mean?How far can the meaning of the phrase "same family" cover? In oth
What should cabin crew do when they catch someone smoking?A. Issue a warningB. Inform the captainC. Confiscate the itemD. Offer an alternative smoking area
Which option does the author suggest would benefit the interests of the British Empire in China? O Colonize China while making investments to modernize its econ
How many basic life positions does a TA have?A. FourB. ThreeC. FiveD. Two
Price of McDonald’s big mac was $0.65 in 1973. What would the price of a big Mac be in 2019 if inflation were the only factor impacting price
Calculate the bearing of y from x 104
Rash, blisters, coxsackie A16A) Hand, Foot, and Mouth DiseaseB) MeaslesC) RubellaD) Chickenpox
There is an ancient invention, still used in some parts of the world today, that allows people to see through walls. What is it? a) Telescope b) Microscope c) B
Each of the following lists two facts. Which pair can be used with Newton's version of Kepler's third law to determine the mass of the Sun? 1) Mercury is 0.387