aubreemckenzie376
aubreemckenzie376 aubreemckenzie376
  • 22-03-2021
  • Mathematics
contestada

a can contains 4 cups of pineapple juice the can of juice costs 2.56 what is the unit price in dollars per fluid ounce ​

Respuesta :

ayoung88
ayoung88 ayoung88
  • 22-03-2021

Answer

$0.08

Step - by step Explanation

Answer Link

Otras preguntas

Why is being a social thinker important for the future? Give specific examples of when it will be critical to use social thinking, outside of the classroom envi
help! porfavorrrrrr;0
!!!PLEASE HELP THIS BRITISH TATER TOT!!! What is calligraphy?
Quick chemistry question (photo attached)
I could probably figure this out but I have way too much homework so It'd be nice to finish this pathway.
Please help me out! Thank you so much!
(Please Answer)What factor of a strong economy did adam smith argue should be minimal?A: Voluntary exchangeB: Division of laborC: Profit motiveD: Government int
A rhombus with right angles
11-16 State if the given angles are coterminal. 11) 185°, -545° 12)17(pi)/36 , 161(pi)/36 Find a coterminal angle be
The dimensions of a box are x, 2x, and 3x. Each dimension is decreased by 2. Calculate the volume of the box. A) 3x^3-12-8 B)-1x^6 C)6x^3-22^2+24x-8 D)40x^3