devorobe240 devorobe240
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

Brenda bought 2 and one-half dozen donuts for 8.10. What was the cost per donut

Respuesta :

laconniapearsoowlqr8 laconniapearsoowlqr8
  • 23-03-2021

Answer:

I came up with $3.20 each donut cost.

Answer Link

Otras preguntas

HELP PLEASE 30 POINTS!!!!​
IF YOU ARE TIRED AND YOU SEE 2 BIG DOGS CHASING YOU HOW DO YOU GET THAT EXTRA ENERGY TO RUN? PLS EXPLAIN IN UR OWN WORDS WITH UR OPINION YOU THINK IS THE BEST A
1/4 x ____ =4 Please answer
find f(2x) when f(x)=3x^2+2x-2 A. 6x^2+4x-2 B. 12x^2+4x-4 C. 6x^2+4x-4 D. 12x^2+4x-2
How do you describe good Study habit?
How would you explain force and movement to a friend who doesn’t know much about it?​
A train leaves a station and travels north at a speed of 30 km/h. Five hours later, a second train leaves on a parallel track and travels north at 105 km/h. Ho
Bohr found experimental evidence for his atomic model by studying the electron cloud line spectra quarks atomic mass
need a litttle help thx yall
How can the equations of lines help you identify whether the lines are perpendicular, parallel, or nether?