zoestout247
zoestout247 zoestout247
  • 23-03-2021
  • Mathematics
contestada

4) Ella bought two packs of blackberry juice for $15 and three candy bars from a store. If her total purchase was worth $45, how much did each candy bar cost?​

Respuesta :

lucarenske
lucarenske lucarenske
  • 23-03-2021
one candy bar would be $5 thus 3 bars being $15 plus the $30 in juice which equals $45 :)
Answer Link

Otras preguntas

What effect do you communication skills have on your ability to pursue,obtain,and perform on the job?
I need help with this Alice question.
Complete this sentence. If the mass of an object ________, the weight of an object will _______________. increases, stay the same decreases, stay the same in
Which two works by other historians will the historian most likely use to develop a hypothesis on this topic?
On __________________ d'une salle. avons besoin as besoin a besoin ai besoin
2700 is how many times greater than 90
The purpose of active reading is to
What is the most common symbols for notating rhythm?
Artists who work in two-dimensions often try to create the illusion of three-dimensions by conveying... a. value b. height c. width d. depth
What effect does a small number of wild dogs have on the population of rabbits