angeserr0272
angeserr0272 angeserr0272
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

Staples sells 5 packs of paper for $7.80. How much would 3 packs cost? help

Respuesta :

cad311
cad311 cad311
  • 24-03-2021
divide $7.80 by 3
gives you $2.6
Answer Link

Otras preguntas

Which verbal is an infinitive? traveled traveling to travel travel
What roles does progesterone play in the feedback mechanism?
I don't know how to work out the equation below 3(x+4)=27 Can someone show me how it's done please
How do you turn 40/4 into a mixed number?
How were the Egyptians able to defeat the Hyksos
Robert Hook discovered cells when viewing a _____ under a microscope. box blood cork plant
what is the reciprocal of 11/12
Name some mistakes people make in taking opinion polls.
A 25 lb bag of rice costs $29.50. What is the cost of the rice per pound?
World leaders followed a different plan for reconstruction after World War II than they did following the first World War. a. True b. False