angeserr0272
angeserr0272 angeserr0272
  • 24-03-2021
  • Mathematics
contestada

An Ice company charges $8.16 for 6 bags of ice. If you buy 8 bags of ice how much would it cost you? pleeeeeeese help 15 points someone help

Respuesta :

cad311
cad311 cad311
  • 24-03-2021
find out how much one bag costs
divide $8.16 by 6 to get $1.36
multiply $1.36 by 8 to give you $10.88
Answer Link

Otras preguntas

Explain 3 roles Of Parents as agent of socialization
Equivalent ratios what’s the answer 3:6=
SOMEONE PLEASE HELP!!! Instructions: Find the length of the arc. Round your answers to the nearest tenth.
Which statement best describes the cell membrane? 1. It is found only in animal cells 2. It is a nonliving structure 3. It controls reproduction in a cell 4. I
The formula c₂H₄o can represent?
It was said that the civil war was "a rich man's war but a poor mans fight" write a paragraph explaining the statement and how well it applies to both the north
Need help with this problem put into quadratic formula
¿cuál de la siguiente oración es correcta? la carta fue escrita por ella o la carta fue escrito por ella
how to be smart please help ​
Please help. was due 2 days ago