nyasiahhh07 nyasiahhh07
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

It cost me $7.15 for 5.5 ounces of candy. How much does it cost per 1 ounce of candy

Respuesta :

sadie100345
sadie100345 sadie100345
  • 25-03-2021
($1.30)
hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

How tall is Mackenzie Ziegler
Tape diagram of 1/4 of 24
New folders can be created _____. a. by selecting New from the File menu. b. in the Save As dialog box c. in the Print dialog box d. by clicking the New Folder
Principles of good governance that help prevent corruption
What is dialogue? a. an analysis of the plot b. a description of setting c. a conversation between characters d. an explanation of the author's purpose
Which Roman statue has influenced many modern monuments dedicated to war heroes?
Which statement best describes the historical Significance of the Declaration of Independence
which one greater 0.85 or 0.75
Jim bought a round picnic table. The diameter of this table is 12. What is the area and circumference of Jim’s picnic table?
The____is measure of the number of waves that pass a point in a given amount of time