bjones0191ou0dcq bjones0191ou0dcq
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

kori spent $46.20 on 12 gallons of gas. What was cost per gallon?

Respuesta :

LightFighter
LightFighter LightFighter
  • 25-03-2021

Answer:

$3.85

Step-by-step explanation:

$46.20 divided by 12 and you get $3.85

Answer Link

Otras preguntas

Sum or products of 4x47
what do you get if you divide 60kg in the ratio 5:7 and how did you get that answer?
60÷5(7-5) what is the answer to this math equation?
How to write five and nine tenth in expanded form
Ethnicity and race are two words that mean the same thing true or fauls
Nojjo Kings sells Vacuums cleaners. Each week he earns $200 plus 8% of his sales. How Much did he he earn last week if his sales totaled $3200
How do you find median. What's the median for the numbers: 76,84,93,67,82,87,76
Factor the following expression x^2-14x+49
the answer for this two questions.
Write the quantities 3 × 10^-4 cm and 3 × 10^4 km in ordinary notation