Ihavebadgradeshelp Ihavebadgradeshelp
  • 25-03-2021
  • Mathematics
contestada

4 glue sticks cost $7.76. Write a proportion

Respuesta :

baek564
baek564 baek564
  • 27-03-2021
1.94

Divide 7.76 by 4 to get the cost of each glue stick
Answer Link

Otras preguntas

x*x+y*y-10=0 Write the values of y, for which the equation have sense.
What’s the 19 amendment?
2 ENGLISH QUESTIONS! HELP ME PLS!!! 4. Read the following passage and then select the correct answer: According to some sources, there are more than 80 million
I want an explanation (nothing - something - everything - something)
Convert ‘A jellyfish stung her while she was swimming’ into passive voice
Name the isotope used as a fuel and give its symbol , including nucleon number. fast please
when a heavey containr is lowered from second floor of a building what kind of work is said to be done
Nila’s desserts made a batch for scones with 4 pounds of butter and 1/2 of a pound of sugar how much more butter than sugar was used?
Define Preeclampsia: And RH factor: Plz
2KClO3 → 2KCl + 3O2 How many moles of oxygen are produced by the decomposition of 6.0 moles of potassium chlorate, KClO3? Question 7 options: 2.0 moles 3.0 mol