crxzydevilbeeb crxzydevilbeeb
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

$120 for mowing 4 lawns =$_ per lawn

Respuesta :

eminer23 eminer23
  • 26-03-2021
all you have to do here is divide how much money she made versus how many lawns they mowed.

120/4= 30

this means they made $30 per lawn
Answer Link

Otras preguntas

which would you allow vitamins to enter your bloodstream faster: swallow a pill or eat a chewing vitamin
Anna said that the product of 78·112=72. How can you tell that her answer is wrong?
I need help pls plsplspls
Please make it a full answer cuz well that only makes sense.... What action by Congress allowed President Johnson to expand the war in Vietnam? Why? What
which pair of numbers is relatively prime A.)57 and 96 B.)68 and 118 C.)70 and 195 D.)143 and 323
10.2cm is rounded to one decimal place. Write down the minimum possible length it could of been
HELP Jeanell deposited $550 into a savings account that earned 3.25% simple interest per year, how much interest will she earn after 3 years with no deposit
What is 190×76=? Please help!
what does the water cycle look like? what does the nitrogen cycle look like?
Rewrite the following equation in slope-intercept form. 18x – 4y = 5 Write your answer using integers, proper fractions, and improper fractions in simplest form