dflores222 dflores222
  • 22-11-2016
  • Mathematics
contestada

$46.20 ON 12 GALLONS OF GAS ,WHAT IS THE PRICE PER GALLON

Respuesta :

XxGENIUSxX
XxGENIUSxX XxGENIUSxX
  • 22-11-2016
3.85 is the price per gallon do 46.20 divided by 12
Answer Link
kimberlyjdueck
kimberlyjdueck kimberlyjdueck
  • 22-11-2016
divide $46.20 by 12...$46.20 divide by 12 = $3.85  per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Convert the rate 1000 ounces per 2 hours to cups per minutes?
what philosopher suggested that the mind and body are separate but that a link exists between them
can a n oligarchy include representative and democracy
the image of (-4,-3) reflected along the x-axis is?
Under which circumstances would a politician be most likely to ignore the results of a public opinion poll on a particular subject when making policy regarding
Who won the November 1964 U.S. presidential elections in a landslide victory? a. Barry Goldwater b. Robert McNamara c. Lyndon B. Johnson d. Richard Nixon
The Battle of Bunker Hill in 1775 helped to answer whether the Americans would win the war. who the American leader was. how the Americans would fight against t
what is the ratio of ounces to pounds in the weight of an object
how long does a car traveling at 70 mph take to travel 88 miles, in hours
What kinds of scientific investigations involve making observations?