Seudónimo Seudónimo
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

What is the unit cost?

What is the unit cost class=

Respuesta :

rosysunsets rosysunsets
  • 21-04-2021

Answer:

The unit cost is 6

Step-by-step explanation:

Notice how the first point lands on (2,12) and how a "unit cost" is per one unit. So, if you divide 12 by 2, you would get a unit cost of 6.

Answer Link

Otras preguntas

The alleles found in haploid organisms cannot be dominant or recessive. Why?
what is bhabar?i will select your answer as brainlist​
Brainliest will be given!!! Which quotations from the excerpt provide evidence to support the claim that governments have responded to criticism delivered throu
Find the volume of this irregular figure.
There are 77 kids if they each bring $2 to help for the pizza party and they have $34 extra after paying. How much does each pizza cost
Which weather events can cause damage during a thunderstorm? Check all that apply.
(3a³ - 5b³) + ? a³+ ? b³ =(a³+b³)​
which material most likely would form an aquiclude​
Which of these is a characteristic of modernist writing? A:Traditional resolutions to problems B:Trustworthy narrators C:Clear Beginnings D:Realistic mental pro
Which is the equation of the line that passes through (6, 2) and is perpendicular to a line with slope -1/3? A. y-6=-1/3(x-2) B. y-2=1/3(x-6) C. y-2=3(x-6) D. y