thatkiddarius130 thatkiddarius130
  • 21-04-2021
  • Mathematics
contestada

15. Fruit the price of pears and apples is $14. The price of 3 pears and 9 apples is $21. Can you determine the unit prices for pears and apples?

Respuesta :

deborahmatthews587
deborahmatthews587 deborahmatthews587
  • 22-04-2021

Answer:

your answer gonna be $ 47 dollars

Answer Link

Otras preguntas

What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?
what is the difference between dividing 16 by 2 and finding the square root of 16
If4 times the reciprocal of a number is 3 more than 5/2 times the reciprocal of that number find the number Show your work
what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
If4 times the reciprocal of a number is 3 more than 5/2 times the reciprocal of that number find the number Show your work
what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?
If4 times the reciprocal of a number is 3 more than 5/2 times the reciprocal of that number find the number Show your work
What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?