718192 718192
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

Christopher buys 5 apples for $2.60 how much does one apple cost

Respuesta :

foxy71111
foxy71111 foxy71111
  • 22-04-2021

Answer:

There 0.52 cents each because if you do 260 ÷ 5 you get 52 then you add the decimal 0.52

Answer Link
Аноним Аноним
  • 22-04-2021
$0.52 !!!!!!!!!!!!!!!
Answer Link

Otras preguntas

CAN SOMEONE HELP ME YALLL
Suppose the radius of a circle is 5 . What is its diameter?
Evaluate the series 8+4+2+...
jojo is planning on serving ice cream sundaes to 25 guests each tub of ice cream served 10 poeiple and costs $3.99 how much will he spend on icecream ?
Based on the words semicircle, semifinal, and semisolid, what does the Latin prefix semi- mean? complete half almost incomplete
how do i solve this?
How did the Battle of the Coral Sea impact Japan’s war strategy? A. The warring ships were so far apart that they never saw each other. B. It prevented Japan fr
Which office supplies start with the letter o
How to write a balanced net ionic equation for each reaction
The moon forms a right triangle with the Earth and the sun during one of its phases, as shown below. A scientist measures the angle x and the distance y between