lebohangndlovu659 lebohangndlovu659
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

lf oil costs $95 per barrel and $1 =R8. How much does a barrel cost in rands?.​

Respuesta :

aaliyahheadde
aaliyahheadde aaliyahheadde
  • 22-04-2021

Answer:

R760

Step-by-step explanation:

If $1 is equivalent to R8 and the total oil costs $95 you must multiply 8x95. This leaves you with an answer of R760

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP Identify the sentence that uses correct punctuation. a. We had to walk, all the way to the train station, the bus doesn't go that far. b. We had to
How did the triangular trade benefit Europeans?
Which personal pronoun completes the sentence? What is its use? After we strapped on our skis, the boat pulled ............. behind it. a. We; direct objects b.
How does John Deere effectively utilize empowerment with its employees?
The spindle apparatus of animal cells centers on a cell structure called the _____. chromatid centromere centriole mitochondria
Why did government officials allow monopolies to operate without strong regulations during the gilded age? A. They believed monopolies would keep competiton ali
the picture that graphically represents the items you use in windows is called a/an
Which medium would most likely use a conversational delivery tone? a. a radio talk show about sports b. a newspaper article on whale hunting c. an nightly world
Which sentence uses a verb that agrees with its pronoun subject? a. One of the assistants in the shop don't work very hard. b. Many of the monster in Ezra's dra
Name the property used to make the conclusion. If 13=x, then x=13.