dhbfndjdjdbdhdjxbdbx
dhbfndjdjdbdhdjxbdbx dhbfndjdjdbdhdjxbdbx
  • 22-04-2021
  • Mathematics
contestada

Lucy bought 5 pounds of flour for $3.
How many dollars did she pay per pound of flour?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-04-2021

Answer:

15

Step-by-step explanation:

5*3=15

Answer Link

Otras preguntas

Amelia is writing an argumentative text about year-round schooling. Her claim is that year-round schooling is not the answer to the decline in student achieveme
The equation of a linear function in point-slope form is y – y1 = m(x – x1). Harold correctly wrote the equation y = 3(x – 7) using a point and the slope. Which
Inkamva Lethu was established to offer counseling service for drug addicts and raise substance abuse awareness at no cost, identify form of ownership for this s
The written laws that are the central principles of Judaism are known as the
Ellus Find the range of the data. The ages of people eating chocolate ice cream at a park. 12, 2, 8, 5, 3, 2,5 Range: [? ] Enter the number that belongs in the
Which word from the paragraph did the arthor most likely use because of its negative connotation?
Solve the system of equations. y = x + 4 y = x2 + 2
Hệ phương trình 1/x + 1/y = 5/24 4/x + 3/y = 3/4
When f(n)=12, what is the value of n?
Eric kept a record of the number of hours it rained each day from Monday to Saturday in a particular week. This information was shown through the following Bar