Erin purchased cans of soda
for a party she was having.
For every 10 cans of soda she
payed $2.30. What is the
cost per can of soda?

Erin purchased cans of soda for a party she was having For every 10 cans of soda she payed 230 What is the cost per can of soda class=

Respuesta :

Answer:

23 cents per can of soda

Explained:

$2.30 divided by 10 cans = .23 per can of soda