tacoplate96
tacoplate96 tacoplate96
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

HELP NEEDED ASAP! Thanks :)

HELP NEEDED ASAP Thanks class=

Respuesta :

jenzythedancer21 jenzythedancer21
  • 23-04-2021

Answer:

3

Step-by-step explanation:

First we must find the total boxes of pens

15 + 9 = 24

Then we can divide the total cost by the total number of boxes of pens

$72 / 24 boxes = 3

Answer Link

Otras preguntas

1 in = 12 ft 1 in = 4 ft Above are two different diagrams of the same backyard. If the length of the diagram on the left is 6 in, what is the length of the diag
Pls help I don’t understand
Explain how antacid works.​
Why is it sort of funny to Percy that Grover is supposed to protect him ?
South Asia: How is South Asia's urbanization different from that of East Asia? (5 points)
What was life like in Stalin's Russia?
round 5495 to the nearest 1000
A pet store has 150 150 goldfish and betta fish altogether. The ratio of goldfish to betta fish is 2:3 2:3 . How many goldfish does the pet store have? CLEAR C
what is a theme in the great fire
What is the area of the hexagon?