2023tbell 2023tbell
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

How much would 6 board foot cost at $3.25?

Respuesta :

tcd55335
tcd55335 tcd55335
  • 23-04-2021

Answer:

If you mean 3.25$ a foot, it would cost 19.5$.

Step-by-step explanation:

Multiply 6 by 3.25, and you get 19.5.

Hope that this helps!

Answer Link

Otras preguntas

You make the following measurements of an object – 22 kg and 42 m3. What would the object’s density be? Show your work for credit and include final units.
Why would an author choose to include subplots in a story? a. to provide details on the main storyline b. to make the story’s pace much faster c. to add inte
Which of the following statements about alcohol is true? a. Moderate alcohol consumption is an effective warm-up technique in order to loosen and relax the mus
Isaac wants to win a 5K running race, but because he spends several hours after school playing video games, he doesn't have time to train. What type of goal-set
How did European voyages of Exploration lead to European empires in the Eastern Hemisphere?
K+9 q=----------- N-S Solve for k
Which of the following sentences contains a comma splice? a. The cruise ship docked on Oahu, then again on Maui. b. The pots clanged to the kitchen floor, the
50a3 + 10a2 A. 10a2(5a + 1) B. 5a2(10a + 2) C. 10a2(5a - 1) D. 10a(5a2 + 1a)
The builders of the transcontinental railroad used legal and illegal means to cut costs and finance construction. Which of the following were legal means? (Se
What gives an object gravity?