jaydensmith2198
jaydensmith2198 jaydensmith2198
  • 23-04-2021
  • Mathematics
contestada

Tim bought a soft drink for 4 dollars and 6 candy bars. He spent a total of 22 dollars. How much did each candy bar cost ?

Respuesta :

1665375k
1665375k 1665375k
  • 23-04-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Read the following passage spoken by Juliet. Yet I should kill thee with much cherishing. Good-night, good-night! parting is such sweet sorrow! That I shall say
Which example best represents the adhesion, cohesion, and surface tension of water? Ice forming on the surface of water bodies in winters The ability of water t
How many chromosomes does a child inherit from his or her parents
what are difference between dehydration and costipation
People with asthma or other respiratory illnesses are at greatest risk from which of the following environmental problems? A. urban heat islands B. water pollut
The Song Dynasty improved the government by incorporating Confucian ideas true or false
A cone has a diameter of 24 in. and a slant height of 15 in. What is the approximate volume of the cone? Use 3.14 to approximate the value of straight pi. Ro
(04.06 LC)Who did the Spanish use for labor in their early New World settlements? Enslaved Spanish Enslaved Natives Portuguese Africans
Determine the constant of variation for the direct variation given. R varies directly with S. When S is 16, R is 80. 1/5 5 16
All the processes that form mountain ranges are known as?