donharry870
donharry870 donharry870
  • 24-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of coffee costs $y, what will be the cost of four jars of coffee​

Respuesta :

grubbev
grubbev grubbev
  • 24-04-2021
4 jars of coffee is going to cost 4 times $4
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-04-2021

Answer:

hi

Step-by-step explanation:

i think so

if one jar of coffee costs y$ then 4 jars of coffee costs

4y$

have a nice day

Answer Link

Otras preguntas

Write an equation for a line parallel to y=3x+5 and passing through the point (2,7)
How has the supreme court’s original interpretation of the right to privacy changed because of griswold and roe?
The transfer of energy carried by light waves to particles in matter is called?
Which statement most accurately describes the roles of the president and Supreme Court in enforcing federal laws?
If x^(3/2) = 64, find the value of 4x^(−3/4)
What is lubbock known as
Gas tank holds 15.5 gallons when full. Right now it contains 3.3 gallons. If gas costs $3.00 per gallon, how much will it take her to fill up the tank?
Pathogens are microorganisms that cure disease.True or false?​
"Bartleby, el escribiente" 1) ¿Por qué decimos que el narrador no es un jefe convencional? Transcribí 3 citas que lo muestren. 2) Transcribí dos citas que mues
How are these two equations related? (x^2-1)/(x+1)= x-1 and x^2-1=(x+1)(x-1)