Ladybug2108 Ladybug2108
  • 25-04-2021
  • Mathematics
contestada

This question has two parts.

This question has two parts class=
This question has two parts class=

Respuesta :

santimays santimays
  • 25-04-2021

Answer:

Part A: $6.76

Part B: 135.2 ounces

Step-by-step explanation:

33.8/5 = 6.76

27.04(5) = 135.2

Answer Link
samanthasuarez521 samanthasuarez521
  • 25-04-2021

Part A.

Cost: $6.76

Step-by-step explanation:

33.8/5= 6.76

Answer: $6.76

Part B.

Ounces of Water: 135.2

Step-by-step explanation:

27.04(5)= 135.2

Answer: 135.2

Answer Link

Otras preguntas

what is the latin name for this plant
Rachel wants to use cottage cheese and yogurt to increase the amount of protein and calcium in her daily diet. An ounce of cottage cheese contains 3 grams of pr
Who is the tallestfor person in the worldwho is the shortest person in the world ​
determine whether the relation is a function.explain.{(1,4),(3,2),(5,2),(1,-8),(6,7)}
Please answer ASAP! Describe how you would graph a figure that is translated by (x - 4, y + 2). I will pick you as brainliest!
Read the following paragraph and then answer the question that follows: Video games can kill! That is what many who support legislation banning violent titles f
"A retail store owner offers a discount on product A and predicts that the customers would purchase products B and C in addition to product A. Identify the tech
If -7(y-3)= -14. What is the value of x?
To create a list to store integers, use:________ a. ArrayList list = new ArrayList(); b. ArrayList list = new ArrayList(); c. ArrayList list = new ArrayList(
The smell of the flowers ____ sweet. 1. was 2. are