minor497517 minor497517
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

Anyone willing to help? Need the answer ASAP.

Anyone willing to help Need the answer ASAP class=

Respuesta :

homer21 homer21
  • 26-04-2021

Answer:the 12 ounce box is better to buy

Step-by-step explanation:

1.80 times 2= $3.60

12 ounces times 2= 24 ounces

Answer Link
nufuyt nufuyt
  • 26-04-2021

Answer:

The 20 oz box is better

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Multiple Choice: Please select the best answer and click "submit." Which of the following scenarios demonstrates an exponential decay? A. Store offering 30%
How do you say "you are cute" in Japanese
A good sense of contentment means that you work hard throughout your life, leaving little time for rest and play. a. True b. False
Molecules that are too large to be moved through the cell membrane can be transported into the cell by A. diffusion. B. osmosis. C. endocytosis. D. exocytosis.
William Penn believed that the success of his colony depended on what
the square root of an integer n is between 6 and 7. write an inequality that expresses all the possible values for n
How did the location of the Battle of Somme, Verdun and Ypres factor into the amount of lives taken, as well as the impact of these battles?
How does kinetic energy affect the stopping distance of a small vehicle compared to a large vehicle?
what is the name given to a large body of of salt water that is smaller then an ocean
how do you make a computer