malakbadi202 malakbadi202
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

4. Which is the better value? Show your work and explain your choice.
or
Option A: 36 markers for $4.50
Option B: 20 markers for $2.70

Respuesta :

gbfy
gbfy gbfy
  • 26-04-2021
option B


I think its opinion B because its cheaper
Answer Link

Otras preguntas

3.How tall is the goal post?
Negative six over seven minus three over five ( symplify)
The Jurassic zoo charges $12 for each adult admission and $7 for each child. The total bill for 129 people was $1088. How many adults and how many children?
how can a metaphor help the reader better understand society as a whole?
How does a hypothesis help scientist undertsand the natural world?
The vertical axis of a demand curves shows
Can anybody help me??
Solve for x. 6 – 3(2x – 4) = 2(1 + x) A. -2 B. 0 C. -1 D. 2
The average distance from the sun to Venus is 67,237,910 miles. The average distance from the sun to earth is 92,955,807 miles
One serving of granola provides 4% of the protein you need daily. You must get the remaining 48 grams from other sources. How many grams of protein do you need