restrepo19
restrepo19 restrepo19
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

Jeanie bought 5 pounds of apples for $5.50. How much do the apples cost per pound?

$0.55
$1.10
$1.05
$1.00

Respuesta :

micheltheking866 micheltheking866
  • 28-04-2021

Answer:$1.10

Step-by-step explanation:n/A

Answer Link
bryanna071205
bryanna071205 bryanna071205
  • 15-08-2022

Answer: $1.10

Step-by-step explanation:

took the test

Ver imagen bryanna071205
Answer Link

Otras preguntas

5/90 in simplest form
How do the seven deadly sins relate to different characters in "The Crucible"?
What are the colors of thanksgiving?
how did the domestication of plants and animals affect agrarian societies
Large estate run by an owner or overseer
26 out of 40 whats the percent
Boyle established Boyle's law in the A. seventeenth century. B. eighteenth century. C. nineteenth century. D. twentieth century.
Chole spent a night at her friend's house. She left at 7.00pm . She soon came back home 12 hours later . How many total of hours did she spend at her friend's h
Josie bought a new mirror. The mirror has 5 sides. What is the shape of the mirror?
Nucleic acids offer variability because they contain alternate forms of genes called ______.