As24princess As24princess
  • 26-04-2021
  • Mathematics
contestada

Please help before 2:10 pleaseee

Please help before 210 pleaseee class=

Respuesta :

bbczone
bbczone bbczone
  • 26-04-2021

Answer:

B. $0.08/oz

Step-by-step explanation:

You have to find the pattern. Divide the amount of ounces by the cost to see that you are dividing by 12.5. So, 12/12.5 = 0.96. Soooo if you do 1 ounce/ 12.5 you get 0.08.

Answer Link

Otras preguntas

a teacher is having three students take care of 28 goldfish during the summer. He gave some to Alain. Then he gave twice as many to Miguel. He gave twice as
when an unbalanced force acts on an object, a. the object’s motion does not change. b. the object accelerates. c. the weight of the object decreases. d. the ine
Authority within the government in North America was shared by the English government and ____________________. A) Governors B) Police chiefs C) Colonial assemb
how did the government of rome continue its ideas from greece
how much would you pay for 5,000 copies?
0.5 L/s = _______________mL/h
why are the densities of corn syrup and gasoline expressed as a range of values?
work performed for pay that is unrelated to any other work you have performed or are trained to do is _____. a job a career volunteer work part time
science is orderly knowledge proven by
Jesse wants to save the same amount of money each week for a trip. he needs $3,060. if the trip 36 weeks away how much money should jessie save each week?