davinagoulbourne30 davinagoulbourne30
  • 21-05-2021
  • Mathematics
contestada

Patricia bought 4 apples and 9 bananas for $12,70 . Jose bought 8 apples and 11 bananas for $17.70 at the same grocery store. What is the cost of one apple?

Respuesta :

bmckinney4036
bmckinney4036 bmckinney4036
  • 21-05-2021

Answer:

2.2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what are the benefits of travel?
• Discuss the stage of development of the tropical cyclone ingrid. • Why can category 1 tropical cyclones be more destructive (damaging) than category tropical
Justin ellis Justin ellis.
after felix seen the champion he
Which statement is NOT considered a criticism of the model depicted in the provided image? It downplays the role of culture. It is somewhat outdated. It was
Arrange these words in alphabetical order. pension passion impression oppression optician confusion magician
I’m writing a newspaper for my class but I don’t know what to write about so pls give me an idea of what to write about!!
What are the causes for students to drop out from university brainly
Which of the following is found to the inner side of the ear beyond the stirrup?eardrum - cochlea -anvil-hammer-
How can political parties influence our decisions? In 5-7 sentences.