monicahawk
monicahawk monicahawk
  • 21-05-2021
  • Mathematics
contestada

kyle's can drive about 360 miles on 11.9 gallons of as which would cost about $​

Respuesta :

RosieHill101
RosieHill101 RosieHill101
  • 21-05-2021
You need to have the rate of how much it costs for one gallon.
Answer Link

Otras preguntas

Read the passage from Sugar Changed the World. A rock drawing in Spain from about 7000 B.C. shows a man who has climbed a hillside, found a crevice holding a hi
Two candy stores are offering free same-sized candy bars to groups of friends. A group of six friends went to Sweet Dreams and received four candy bars to shar
How I can Find the volume of the rectangular prism?
Which of these is the structural and functional unit of life? Question response area Select one option
A student solved the problem below. Is the student's answer correct?$1.00 + $0.45 + $0.50= $1.45 + $0.50= $1.50No, the student should have added $0.45 and $0.50
Which of the following was a movement that helped Hogg get elected as Texas Governor? A.) Revivalism B.) Conservativism C.) Realism D.) Populism
Why did Germany’s schlieffen plan fail, and what did it’s failure mean for the course of the Great War?
What is the radius of the circle?in unitsplease help​
The participation of citizens in national elections / referendums must be mandatory.please help me find material for debate ​
Help me with this, please