missyandy2393 missyandy2393
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

Jill bought 2.6 pounds of chicken. If the chicken cost $3.85 per pound, how much did Jill pay for the chicken

Respuesta :

kenna2408
kenna2408 kenna2408
  • 23-05-2021
He/She paid 10.01
Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

French 1 Please hurry it’s timed
What kind of materials is nylon
Which of the following terms means "the system used to classify and group living organisms"? A. Cladogram B. Taxonomy C. Hierarchy D. Taxidermy
Read this sentence from "The Gift of the Magi" and answer the question. Pennies saved one and two at a time by bulldozing the grocer and the vegetable man and t
In Monster, how does looking at the trial from a different perspective most likely help Steve Harmon? It improves his relationship with his lawyer. It allows hi
How did Egypt’s natural borders protect the country from invaders? The desert was difficult for invaders to cross. The Nile Delta made it difficult for invaders
Globalization has resulted in the following
Please answer this correctly
A space ship traveling east flies directly over the head of an inertial observer who is at rest on the earth's surface. The speed of the space ship can be found
Please answer this correctly