txijahh
txijahh txijahh
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

2) Bulk Barn sells salted peanuts for $9.60/kg. Approximately how much would 250g cost?
[2]

Respuesta :

summaiaah
summaiaah summaiaah
  • 23-05-2021
This is the formul you can go ahead with this
16 ounces per pound
18 ounces
​
=1.125 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Organisms in the same ecosystem are alla. interrogative b. interpendent c. intermediate. d. interceptivePlease help. Im so confused. It doesn;'t have a science
Why am I so annoying? How can I change myself?
how do I solve this problem? mars rotates on its axis at the rate of . 2552 rad/hr how many hours are in a martian day?
1.) Explain the process of ejaculation. 2.) Explain the process of menstruation. Note: The explanations must have 2-3 sentences each.
When copper is hammered into a sheet what type of change has the matter gone through?
what is the likely mechanism of inheritance for a character with a large range of phenotypes?
Why am I so annoying? How can I change myself?
What is it called when two ratios have the same value when simplified?
why did advances industry occur mainly in the north? please Answer
What was Jefferson’s official position regarding the Napoleonic Wars?