loyisotoyana2000 loyisotoyana2000
  • 23-05-2021
  • Mathematics
contestada

Two bottles of honey are compared,one costs R89,99 for 530g and the other. R59,99 for 375g.Which one is cheaper

Respuesta :

rkrjrjrjrjrjrjrjrrjr rkrjrjrjrjrjrjrjrrjr
  • 23-05-2021
The second one is cheaper because it is worthy more
Answer Link

Otras preguntas

Name the important city through which the Prime Meridian passes through.
Fill in the blank : 1. In ___________________ there are as many as eleven standard times.
if x=at^3 and y=bt^2 then find dy/dx
Any number that is divisible by 3 is also divisible by 6.Find a counterexample to show that the conjecture is false. 21182412
During what time period was the greatest amount of territory unified in Italy?
write an equation of the line that passes through the given points:   there are four questions:   1) (0,-1);(6,8)   2) (3,1);(9,7)   3) (1,2);(10,14)   4) (0,0)
Which is the number, which when squared and added to 12 becomes seven times its value ?
In a random sample of students at a middle school, 24 wanted to change the mascot, and 30 wanted to keep the current mascot. Which is the best prediction for ho
What is the tenth term in the sequence 5,8,11,14...?A. 29B.32C. 35D. 38
What is the difference between electric motor and electric generator?