kevin3011grijalva kevin3011grijalva
  • 24-05-2021
  • Mathematics
contestada

Antoine buys 8 caramel apples for 20.00. Each caramel apple costs the same amount. What is the cost, in dollars, per caramel apple?

Respuesta :

aamirsami999
aamirsami999 aamirsami999
  • 24-05-2021

Answer:

2.5 per Caramel apple , just divide it , I hope that's correct and I'm sorry if it's not.

Answer Link
whitney15croom whitney15croom
  • 24-05-2021

Answer:

2 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Hi,I am on medication for my acne and It says take with food and the other one says after food, so can I take the medicine straight after I eat or like a few mi
How has farming had an impact on the environment.​
Florida moon port USA What does this film tell you about life in Florida at the time it was made
The cell membrane is primarily made up of fats called triglycerides. True False
Explain environmental and organizational factors affecting HR forecasting.
Bio-Clemical reactions talking Place in every Cell organelles ​
What is the slope of the line represented by the equation y = 4/5x - 3?
What are something difficult things about student success class ? I need 100 words
can u help me please​
GUYS CAN U GUYS JUST CHECK IF THIS 5 PARAGRAPH NEEDS SOME THINGS LIKE COMMAS OR CHANGING SOME WORDS PLSSSSS.