8utzuaghic 8utzuaghic
  • 26-05-2021
  • Mathematics
contestada

Dan spent $765.00 on equipment to open a business selling bumitos. He sells the burritos for $3.50 each. The cost of the ingredients to make each burito is $0.75

Respuesta :

Eduardo1296 Eduardo1296
  • 04-06-2021

Answer: 3:50b>765.00+0.75 279 Burritos

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what Is the answer to j^3 4-j6
realized income is also known as ____ (first correct answer gets 10 points)
what is 2/3 plus 11/12 equal in a fraction
How does the continental divide affect the United States?
The opposite angles of a rhombus are congruent. True False
A gas mixture contains the following gases with the mole fractions indicated: NH3 (0.214), Cl2 (0.452), NH2Cl (0.118), and N2 (0.175). The mixture contains HCl
the smallest portion of the human brain is the cerebrum. true or false
If a sample of material is homogeneous, then it must be a pure substance. True False
Solve the absolute value equation. Check your solutions. | 5x + 13| = –7
Suppose a fungus destroys the central xylem and phloem tissues in the roots of a tree. What function of the root system will be lost because of this damage? a.