baa81 baa81
  • 22-06-2021
  • Mathematics
contestada


1.5 in.
1.5 in.
8 inches tall
The tube of toothpaste shown costs $3.45. Estimate the price per cubic inch of toothpaste.

Respuesta :

khanzidane75
khanzidane75 khanzidane75
  • 22-06-2021

Answer:

per inch 0.90 cents hhhhhhjjkolllll

Answer Link
marieespa07
marieespa07 marieespa07
  • 22-06-2021
Answer:

Per inch 0.90 cents this is not long enough so i take it as a long word
Answer Link

Otras preguntas

Even when you have the right-of-way, you're responsible for _____ before you drive forward.
How are adding and subtracting integers related to adding and subtracting rational numbers
The instructions for making proteins are coded in the of a cell. In a eukaryotic cell, these instructions are located in the .
late work 4 physics
11. 4x – 6 - 3x = 2 + 5x PLEASE HELP! It has to equal 2 -4 -6 -3 or 7! I've tried many times trying to find the value of x!​
I’m kinda confused on how to do this question
the disadvantages of private schools​
Are there any integers between 0 and 1? Explain
Explain some ways in which the executive and judicial branches can check the powers of Congress
You plan to go to school this summer. If you do, you won't be able to take your usual summer job that pays $5,000 for summer. The cost of tuition is $3,000 and