orioncest
orioncest orioncest
  • 23-07-2021
  • Mathematics
contestada

The sweet shop sells licorice at $9.40 per kg. How much would 250g of licorice cost?

Respuesta :

zeinab60 zeinab60
  • 23-07-2021
Answer:2,350$


9.40 x 250=2350
Answer Link
choatnyalat choatnyalat
  • 23-07-2021

Answer:

Step-by-step explanation:

1kg=1000

Answer Link

Otras preguntas

what is the fastest land animal?
What were three goals of Clinton's "Third Way" politics? to help bridge the divide between Democrats and Republicans by creating policies that were compromises
Who is the cradle? How can you tell? Who is the “nurse-maid” to the baby (person and nation) and WHY? What statement is the cartoonist trying to make with this
In which of the following switching methods, the message is divided into small packets? None of the theseVirtual switchingMessage switchingPacket switching​
In the basketball game, Rachel scored 6 points less than twice the number of points Trina scored. Trina scored 9 points. How may points did Rachel score.
pls help and the a b c thing there all the questions
Formation of Ionic bond 1. Formation of magnesium fluoride.​
How many hours of sunlight will we have if the sunrises at 7:38 AM and sets at 5:47 PM
What best summarizes the central idea of the passage from "How the Internet and Other Technologies Came About"? Technological advancement is a side effect of mi
Point A is located in Quadrant I. Point B is a reflection of point A across an axis. Point B is located in Quadrant II. Point B is a reflection of point A acros