bunnyfromspace47
bunnyfromspace47 bunnyfromspace47
  • 24-07-2021
  • Mathematics
contestada

A photographer bought 35 rolls for $136.44 what was the price of one roll

Respuesta :

MommaBear2012 MommaBear2012
  • 24-07-2021

Answer:

$3.90

Step-by-step explanation:

136.44/35= (rounded tot the nearest hundredth) $3.90

Answer Link
beccamorake8
beccamorake8 beccamorake8
  • 24-07-2021

Answer:

136.44÷36 =3.79

3.79×36=136.44

Step-by-step explanation:

So one ball cost 3. 79

Answer Link

Otras preguntas

Calculate the slope of a Line that intersects point (6,2) And ((-4,-3). A.1/2. B.2/3 C.4/5. D.7/8. For me the answer are a. Please help me.
What expression represents the number of squares in terms of the figure number?
Which Kelvin temperature is equal to 200.°C?
how reliable are grammar checkers?
show by a simple experiment that diffusion becomes faster when temperature is raised
A second baseman tosses the ball to a first baseman, who catches it a the same level from which it was thrown. The throw is made with an initial speed o 19.0 m/
can you tell me what Is Pleonasm?
Insert 2 irrational numbers between 2/5 and 3/4
Factor then solve.1.81 - 4x²=02. 4s² + 9 = 12s
What is the passive voice of "I went to a movie"