emmorgan89 emmorgan89
  • 24-08-2021
  • Mathematics
contestada

Seth bought a 12 ounce jar of peanut butter for 3.60 what is the unit price

Respuesta :

MvphopsYT
MvphopsYT MvphopsYT
  • 24-08-2021

Answer:

12 ÷ 3.60 = 3.33¢

Step-by-step explanation:

$3.33 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

Which sentence is a run-on sentence? A. Our vacation travels are always fun, but it's also great to get back home. B. I like having time off from school during
a person accidentally touches a hot pan, explain the reflex action
The saying "Whoso is a man must be a nonconformist" is based on whose transcendentalist belief? Ralph Waldo Emerson Amos Bronson Alcott Henry David Thoreau Marg
which events in the post World War 1. Helped Adolf Hitler rise to power
what event would you consider the most important turning point in japan's early history
Arianne recently traveled abroad where she enjoyed eating food from different countries and learning about different cultures. A week after she returned home, s
American zoologist Dian Fossey observed that gorillas in the wild are naturally peaceful animals, not given to ____ as was thought earlier. A. aggression B. d
equivalent ratios 24:16= ?:10
In what way was Martin Luther a “crude” man? Explain the 2 of the statements that he made.
Stated the types of material a scrap heap magnet can and cannot move. HELP ME PLEASEEEE!!!! I NEED THE ANSWER IMMEDIATELY!!!!!