ortiz107232 ortiz107232
  • 25-08-2021
  • Mathematics
contestada

if you buy a 5 bananas for 3 dollars how much is one

Respuesta :

chanelbih07
chanelbih07 chanelbih07
  • 25-08-2021
.60 cents each banana
Answer Link
busybutterfly3 busybutterfly3
  • 25-08-2021

1.6667

that's the answer cause I said so

Answer Link

Otras preguntas

Explain why (1/2)4 =1/16
Write three different improper fractions that equal 4 1/2
DeShawn uses 3/4 of a box of rice to cook dinner. The portion he uses weighs 12 ounces. Write and solve and equation to find the weight of the full box kf rice.
What is 1 3/8 close to?
How do you round 0.682 to the nearest tenth?
how can you tell the difference between a supplementary angle and a complementary angle in a line drawing
Is a trapezoid also a parallelogram ?explain why or why not
How Pericles both helped and hurt Greece?
Thomas walks 2 miles in 45 minutes. At this rate, what time will he arrive at the park if the park is 10 miles away, and he leaves at 8:30 pm
The main trade route that connected China with Rome was called the _____. A. Satan road B. Silk road C. Han road D. Roman road