davidolivacamacho898 davidolivacamacho898
  • 22-09-2021
  • Mathematics
contestada

SHOPPING Ms. Morgan bought 3.5 pounds of bananas at $0.51 a pound and 4.5 pounds of pineapple at $1.19 a pound. How much did she pay for the bananas and pineapple?

Respuesta :

emboninwi emboninwi
  • 22-09-2021

Answer:

Answer:

1.76 for bananas 5.36 for pineapples

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help real quick? A motor spins 310 times in 62 s. The number of spins varies directly with the length of time the motor is running. How long will it
Can fluoride be boiled out of tap water
what is clay particles mm
What are the 5 contributions of the ancient Romans on modern society?
What substances are produced during photosynthesis?
How does a catalyst work? using these options... A. by increasing the temp. of a chemical reaction B. by decreasing the pressure of a chemical reaction C. by in
Which armies has increased in size between 1870 aNd 1914?
What are the coordinates of the fourth point that could be connected with (–4, 0), (1, 0), and (1, –3) to form a rectangle? A. (–3, –4) B. (–3, 1) C. (1, –
All processes of moving materials across the plasma membrane are classified as either                 A)           diffusion or osmosis                 B)
IgG bonds readily to the free form of a) vitamin A b) vitamin C c) vitamin E d) riboflavin