aidenfink aidenfink
  • 22-09-2021
  • Mathematics
contestada

Linette bought apples at $1.74 per pound. If she bought 5 pounds of apples, how
much did she pay?

Respuesta :

edicc edicc
  • 22-09-2021
She paid $8.70

$1.74 x 5= $8.70
Answer Link
myf19062 myf19062
  • 22-09-2021

Answer:

$8.70

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Please help me out!!!!
_______ involves deciding how much and what kind of knowledge is required from each discipline's insights
How do I solve this question
What it 7 divided by 8 in decimal form
Make a possible pair of numbers that have lcm of 48
if d is the midpoint of ef,ed =3x+1,ef=4x+12 find ed
what's the different between man and woman?
Read line 419 from the passage from The Odyssey. “More! give me more” (he cried), “the boon be thine, What does the line describe? In return for more w
Algebra IIWhich is the correct statement?
True or false: if your gas pedal jams, you should turn the key to lock the steering wheel