moreno27daniel moreno27daniel
  • 23-09-2021
  • Spanish
contestada

roberto compro 4kg de azucar a 15.75 cada uno

Respuesta :

freesenatalie69 freesenatalie69
  • 23-09-2021

Answer:

cuesta 3.94 por 1kg

Explanation:

15.75/4=3.9375

Answer Link

Otras preguntas

A bell-shaped distribution has a mean of 100 and standard deviation 10. Which of the following statements are true?1) The majority of the data falls within one
Who is the elder of these acting Fiennes brothers: Ralph or Joseph? a) Ralph Fiennes b) Joseph Fiennes c) They are twins d) It is not known
MATH HELP URGENT PLEASE!!!
What are the different levels of management in manufacturing and production?
Sick with the flu, Howard craved a big hot bowl of his grandmother's chicken soup, but in the refrigerator, Howard had only a jar of olives and a carton of milk
The Dust Bowl During the 1930s, extreme drought and high winds made life incredibly difficult in the Great Plains region of the United States. In many areas, ra
Escribe la forma correcta de SER o ESTAR en cada espacio. Mira el modelo. MODELO: Paco es alto. 7. 2. Yo no Tú estás en la escuela. 1. Guillermo 3. Nosotros 4.
In paragraph 22, the author says that our impuse has become to think, "I want to have a feeling; I need to send a text."
What should you suspect with an inferior STEMI, and what should you perform to confirm this? a) Right-sided heart failure; Perform an Echocardiogram b) Aortic d
In incident at hawks hill in chapter one As she dug, why did she scatter the soil she loosened, instead of letting it mound?