AiyanaNeedHelp89861 AiyanaNeedHelp89861
  • 23-09-2021
  • Mathematics
contestada

Calculate the unit rate for each item. Round to the nearest cent.A box of 4 light bulbs costs $3.79.

Respuesta :

0204623
0204623 0204623
  • 23-09-2021

Answer:

$0.95 per bulb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Which equation can be simplified to find the inverse of y=2x^2
the numerator is 5 in both fractions,so compare1/6 and1/8 .explain
Which equation shows the balanced combustion reaction for isobutane?
how to change 2.2 into a mixed number
factors of 36 that add to -15
a rectangular prism has a volume of 912 cubic meters. it has a length of 19 meters and a width of 12 meters. which equation could solve to find the height of th
The way an author expresses himself or herself in writing is known as a. style. b. syntax. c. diction. d. figurative language.
The product of two mixed numbers that are each between 4 and 5 is between 16 and 25
Baby Boomers are an example of what type of trend?
why did germany invade sudetenland